گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1394/11/20 - 20:47 كد :16
عکاسی از کودک
عکاسی از کودک

عکاسی از کودک

عکاسی از کودک از تولد تا زمان رشد مستلزم برنامه منظمی است که در فاصله زمانی کوتاهی بهتر است اجرا شود. برای اینکه فرصت ثبت حرکتهای کودک از دست نرود بهتر است دوربین را همیشه در دسترس و بصورت آماده عکسبرداری قرار دهید.

هنگام عکاسی از کودک و نوزاد عکسهای کلوزآپ را فراموش نکنید ، در رده سنی نوزادان شیر خوردن، لباس پوشیدن ،نمایش احساسات  و هنگام خواب آنها ، عکسهای جالبی میشود برداشت کرد .از سه ماهگی به بعد ، کودکان تا حدودی قادر به انجام برخی اعمال می باشند و می توانید به کمک صندلی مخصوص کودک ، در حالت نشسته از آنها عکاسی کنید.

آتلیه تخصصی کودک در کرج

 همیشه  زمینه ای ساده را برای عکاسی کودک  انتخاب کنید چون زمینه های شلوغ سبب انحراف توجه بیننده از کودک ،که موضوع اصلی عکس است خواهد شد.

هنگامی که کودک شروع به خزیدن با چهار دست و پا می کند فرصت مناسبی برای عکاسی است ،باید توجه داشت که از حرکات کودک بیش از یک عکس برداشته شود و از بین چند عکس یک تصویر که از هر لحاظ مطلوب است انتخاب شود. حتی عکاسانی که متخصص در عکاسی کودک هستند به گرفتن فقط یک عکس اکتفا نمی کنند.

 

در سنین رشد ، رفتار کودکان در هنگام عکاسی ممکن است حوصله شما را سر ببرد .اما باید توجه کنید که موضوع عکاسی شما کودک است و بی قراری آنها در زمان عکاسی ، جزء طبیعت آنهاست .برای عکاسی از کودک ، دوربین در ابتدا توجه کودکان را بخود جلب میکند و این حالت بتدریج از بین می رود و شما می توانید از کودک در حال رفتار طبیعی و عادی او عکس بگیرید.

آتلیه تخصصی کودک در کرج

در هنگام عکاسی از حرکات سریع و جست و خیز کودکان از سرعت های بالای شاتر استفاده کنید و چون شما نمی توانید کنترل کاملی بر کودک داشته باشید و آنها هم  دائم جابجا می شوند ، عکاسی مستلزم تنظیم مکرر فاصله است ( فوکوس پیوسته سوژه) از این رو از شخصی بخواهید بعنوان دستیار در این کار شما را یاری دهد و کودک را در نقطه تعیین شده قرار دهد و شما بعد از فوکوس سوژه بیدرنگ دکمه شاتر را فشار دهید .

بهترین شرایط نوری برای عکاسی کودک نور غیر متمرکز و پخش شده در تمام جهات است (دیفیوزر لایت ) این شرایط نوری در فضای آزاد در روزهای مه آلود یا ابری ، سایه ها ی فضای باز و در فضا های بسته در کنار پنجره هایی که نور غیر مستقیم از آن به داخل اطاق می تابد نظیر پنجره هایی که بشمال باز می شود وجود دارد . شرایط نوری فوق را میتوان بطور مصنوعی از نور انعکاسی توسط تابش فلاش عکاسی در سافت باکس ها و فلاش چتر ها در آتلیه عکاسی کودک ایجاد کرد .

 دوربین در دست اشخاص با ذوق و سلیقه، دارای قدرتی بی نظیر است . برای چنین افرادی دوربین ثبت کننده لحضات استثنایی است . دوربین می تواند گذشته کودک را با اصالت خاصی که هیچ وسیله  دیگری قادر به انجام آن نیست ثبت کند.

منبع خبر : آتلیه تخصصی کودک ماناد
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به آتلیه عکاسی ماناد می باشد