گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1394/11/27 - 19:36 كد :19
نورپردازی در آتلیه عکاسی کودک
نورپردازی در آتلیه عکاسی کودک

نورپردازی در آتلیه عکاسی  کودک

نور پردازی یک مهارت بنیادی در عکاسی است ، خورشید نور غالب خارج از استو دیو ، نقطه ی شروعی برای درک نورپردازی درون استودیو عکاسی است . همان طور که شما در مسیر عکاسی پیشرفت می کنید ، روش ها و تکنیکهای گوناگونی در نور  ، عکس های  شما را تحت تاثیر قرار می دهد ، اما فهمیدن این که چگونه یک منبع نور ساده را برای به دست آوردن نتایج گوناگون به کار ببرید دانش ارزشمندی در عکاسی است .در یک اتلیه عکس کودک تمام نورها باید توسط عکاس کودک طراحی شود . منبع نور مصنوعی در آتلیه عکاسی ، فلاش است ، فلاش اصتلاحی است که به نور های مصنوعی با شدت زیاد و زمان تخلیه کم گفته میشود . فلاش های استو دیو عکاسی ،  نوری برابر با 5800 کلوین دارد و در آتلیه عکاسی کودک  با تنظیم درست وایت بلانس دوربین می توان رنگها را کاملا طبیعی و زنده ثبت کرد.

در آتلیه عکاسی کودک از فلاش ها بعنوان نور اصلی (کی لایت ) و نور فرعی ( فیل لایت ) استفاده میشود . قبل از بکار گیری این منابع نورپردازی در آتلیه عکس کودک ، بهتر است آنهارا تلطیف کنیم ، استفاده از چتر و سافت باکس سبب نرم شدن ، تخت و تفریبا  بدون سایه  شدن نور هادر آتلیه میشود . فلاشها ی استودیو  هیچ گونه زیانی برای سلامتی کودکان ندارند اما بهتر است از تابش مسقیم بدون تلطیف کننده و خیره شدن کودکان به آنها در زمان شات زدن پرهیز کرد.

HIGH  KEY

آتلیه تخصصی کودک در کرج

تصویر(های کی)  تصویری است  که تو ن های روشن درآن غلبه دارد. با انتخاب دقیق تعداد منابع و جهت نورها در آتلیه عکاسی  ، می توان تو ن های تیره را کاهش  و سایه ها را از بین برد . در این سبک از نورپردازی ، از منابع نور نرم و  گسترده  برای کاهش سایه ها استفاده می شود . غالبا پلان نورپردازی( کپی لایت) شیوه مناسبی برای نورپردازی عکس کودک در آتلیه  است . هر چند که با استفاده از سایر پلانهای نور پردازی و ایجاد سایه هایی در لبه های موضوع،  می توان آثاری زیباو  بسیارهنری خلق کرد.  

منبع خبر : آتلیه تخصصی کودک ماناد
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به آتلیه عکاسی ماناد می باشد