گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1394/12/13 - 00:34 كد :21
کنترل سایه ها در نورپردازی عکاسی از کودک
کنترل سایه ها در نورپردازی عکاسی از کودک

کنترل سایه ها در نورپردازی عکاسی از کودک

کلمات سایه و سیاهی را اغلب یکی می دانند ، ولی برای یک عکاس دارای معانی متفاوتی هستند . سایه ای مناسب در مکان مناسب با زیبایی و معنای مهم خود می تواند از یک موضوع تصویری خیره کننده بسازد . برای همین مسأله عکاسان با تجربه به سایه هایی که در عکس هایشان وجود دارد دقت فراوان مبذول می دارند ، زیرا آنان از اهمیت سایه ها با اطلاع هستند . سایه ها ابزار گرافیکی اثبات عمق در تصاویر هستند ، زیرا فقط اشیاء سه بعدی می توانند سایه تولید کنند . به بیان دقیق تر سایه ها نشانه های گرافیکی حجم و فضا در عکاسی اند و نقشی چندگانه ایفا می کنند .

به کار گیری سایه ها در عکاسی از کودک الزاماً نیاز به طراحی دقیق از جانب عکاس  دارد . باید به خاطر سپرد که در آتلیه عکاسی کودک به لحاظ طبیعت حقیقی کودکان امکان این طراحی در بسیاری از آنها وجود ندارد. لذا با استفاده از منابع نوری گسترده و نرم ، ترجیحاً  سایه ها را به حد اقل رسانده و نور پردازی آتلیه عکاسی کودک را در جهت تلطیف سایه ها   طراحی می کنیم .

http://www.manad.ir/fa/news19.aspx

در این روش می توان به سادگی و سرعت کنترل تضاد در عکاسی کودک را دست گرفت و عکس هایی روشن تر با رنگ هایی طبیعی و وضوح بالا  از کودکان در آتلیه عکاسی کودک ثبت کنیم .

منبع خبر : آتلیه تخصصی کودک ماناد
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به آتلیه عکاسی ماناد می باشد